Home / Lajme / Maqedoni / Zbulohen 160 rrënjë kanabis në fshatin Falishë të Tetovës

Zbulohen 160 rrënjë kanabis në fshatin Falishë të Tetovës

19 gusht-Të mbjellat që u gjetën mbrëmë ishin me një madhësi të ndryshme prej 80-170 centimetra dhe janë dërguar në ekspertizë, njofton Tv KOHA.

Ekipet e policisë së Tetovës kanë gjetur 16o rrënjë që mendohet se janë “kanabis sativa” në fshatin Falishë të Tetvës.

Të mbjellat që u gjetën mbrëmë ishin me një madhësi të ndryshme prej 80-170 centimetra dhe janë dërguar në ekspertizë.

Në vendin e ngjarjes policia ka kryer hetimet bashkë me Prokurorin publik, dhe po punohet në sqarimin e çdo hollësie nëse pemët janë të egra apo dikush i ka mbjellë në atë zonë. Tv KOHA

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *