Home / Lajme / Maqedoni / Zbulohen 815 rrënjë kanabis në Poroj të Tetovës

Zbulohen 815 rrënjë kanabis në Poroj të Tetovës

24 gusht-
“Janë gjetur rrënjët dhe se më pas janë asgjësuar, një pjesë e tyre janë marrë për prova. Policia ka nisur hetimet për rastin”, theksoi zëdhënësi i policisë së Tetovës, Marjan Josifovski.

Në periferinë e fshatit Poroj të komunës së Tetovës u zbulua dje tokë e mbjellur me kanabis sativa.

Policia lokale nënvizoi se ka identifikuar lokacionin, ku në terren është zbuluar hapësira e mbjellur me 815 rrënjë lloj droge kanabis sativa.

“Janë gjetur rrënjët dhe se më pas janë asgjësuar, një pjesë e tyre janë marrë për prova. Policia ka nisur hetimet për rastin”, theksoi zëdhënësi i policisë së Tetovës, Marjan Josifovski.

Në fillim të kësaj jave një tokë me kanabis u zbulua edhe në fshatin Falishtë.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *