Home / Lajme / Maqedoni / Zjarr masiv në kufirin Maqedoni – Shqipëri

Zjarr masiv në kufirin Maqedoni – Shqipëri

28 gusht-Drejtoria për mbrojtje dhe shpëtim në Shkup ka informuar se në rajonin e Strugës ka pasur një zjarr masiv dhe se janë përfshirë ekipet e zjarrëfikësve. Siç raportohet bëhet fjalë për një zjarr në fshatin Tatesh i Epërm

Zjarret masive kanë vërshuar rajonin kufitar midis Maqedonisë dhe Shqipërisë.

Drejtoria për mbrojtje dhe shpëtim në Shkup ka informuar se në rajonin e Strugës ka pasur një zjarr masiv dhe se janë përfshirë ekipet e zjarrëfikësve. Siç raportohet bëhet fjalë për një zjarr në fshatin Tatesh i Epërm.

Ndërkohë, një zjarr tjetër masiv është regjistruar edhe brenda territorit të Shqipërisë.Drejtoria për mbrojtje dhe shpëtim ka theksuar se po ndjek situatën dhe ka lokalizuar dhe shuar një pjesë të zjarrev

Gjithashtu lexo

Kuvendi duhet të votojë për shkarkim të Zvërlevskit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet të mbajë vazhdime të tre seancave midis të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *