Home / Lajme / Maqedoni / Aksident në fshatin Gllogjë.:Lëndohet 32 vjeçarja nga Reçica

Aksident në fshatin Gllogjë.:Lëndohet 32 vjeçarja nga Reçica

1 shtator-Një 32 vjeçare ka marrë lëndime trupore gjatë kur me veturën Golf me targa të Tetovës ka dalur nga rruga dhe ka përfunduar në trotuar, njofton Tv Koha.

Aksidenti I radhës ka ndodhur në afërsi të fshatit Gllogjë të komunës së Tearcës në rrugën regjionale Tetovë-Jazhincë.Një 32 vjeçare ka marrë lëndime trupore gjatë kur me veturën Golf me targa të Tetovës ka dalur nga rruga dhe ka përfunduar në trotuar, njofton Tv Koha.
“E lënduara R.I nga fshati Reçicë e Vogël ka marrë lëndime të rënda gjatë një aksidenti kur vetura e tipit Golf me targa të Tetovës ka dalur nga rruga dhe ka përfunduar në trotuar. Ajo është dërguar në Spitalin Klinik të Tetovës dhe pas marrjes së ndihmës së parë është dërguar në Klinikat e Shkupit”, tha Marjan Josifovski, zëdhënës I I SPB-së në Tetovë, transmeton Tv Koha. E lënduara nuk ndodhet në rrezik për jetën.

Poashtu në veturë ka qenë edhe një fëmijë I vogël por nuk ka marrë lëndime serioze.Tv Koha

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *