Home / Lajme / Maqedoni / Aksident tragjik në Sllatinë të Tetovës, humb jetën 8 vjeçari (VIDEO)

Aksident tragjik në Sllatinë të Tetovës, humb jetën 8 vjeçari (VIDEO)

Tetovë, 10 Shtator – Pas aksidentit ai është dërguar në Spitalin Klinik të Tetovës ku edhe ka ndërruar jetë. Ekipet e Sektorit për Punë të Bredëshme në Tetovë kanë dalur në terren dhe bëjnë hetimet rreth këtij aksidenti tragjik, njofton Televizioni Koha.

Aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Sllatinë të Tetovës, njofton Televizioni Koha.

Ngjarja ka ndodhur mbrën rreth orës 18.00 në këtë fshat kur një fëmijë i moshës 8 vjeçare nxënës i klasës së tretë në shkollën fillore “Eqrem Qabej” në Sllatinë, ka qenë duke u kthyer nga shkolla së bashku me disa shokë të tij është goditur nga një traktor i drejtuar nga XH.I poashtu nga ky fshat, njofton Televizioni Koha.

Pas aksidentit ai është dërguar në Spitalin Klinik të Tetovës ku edhe ka ndërruar jetë. Ekipet e Sektorit për Punë të Bredëshme në Tetovë kanë dalur në terren dhe bëjnë hetimet rreth këtij aksidenti tragjik kurse vozitësi është arrestuar ndërsa traktori dhe rimorkiija janë marrë për hetim të mëtutjeshëm. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *