Home / Lajme / Maqedoni / Aksion policor në Bit Pazar për largimin e shitësve në rrugë

Aksion policor në Bit Pazar për largimin e shitësve në rrugë

Shkup, 11 Shtator – Sot në mëngjes policia ka ndërmarrë një aksion për largimin e shitësve në rrugë në Bit Pazar dhe nga tregu i Çairit në Shkup.

Stendat e vendosura në mënyrë të paligjshme në rrugë janë larguar në trotuaret e bulevardit “Krste Misirkov dhe udhëkryqit në bulevardin “Goce Dellçev”, deri tek stendat që shesin lule në afërsi të xhamisë Allaxha në Bit Pazar. Deri në këtë moment, policia është duke vazhduar bisedimet me shitësit e luleve për ti larguar stendat në mënyrë vullnetare.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *