Home / Lajme / Maqedoni / Arrestohen 15 emigrant ilegal

Arrestohen 15 emigrant ilegal

25 shtator-Emigrantët janë nga Afganistani, Sirija dhe Somalija. Ata në Shkup kanë arritur me autobusë.

Policia gjatë aksionit të sotëm të zhvilluar në afërsi të stacionit hekurudhor dhe stacionit të autobusëve ndër-urban, ka ndaluar 15 emigrant. Emigrantët janë nga Afganistani, Sirija dhe Somalija. Ata në Shkup kanë arritur me autobusë. Nga policia njoftojnë se pas hetimit policorë, të gjithë 15 emigrantët e ndaluar do të vendosen në Qendrën Tranzitore në Shkup.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *