Home / Lajme / Maqedoni / BDI:Oferta për PDSH-në mbetet e hapur

BDI:Oferta për PDSH-në mbetet e hapur

2 shtator-
“Unë nuk kam ndonjë koment për refuzimin por përsëri ne mbajmë ofertën që duhet të bisedohet dhe duhet të mbyllen me dialog dhe kompromis gjërat. Mendoj qe PDSH-ja vendin e ka në parlament dhe sa më parë tu kthehet institucioneve se aty është vendi ku mundë të gjykohet dhe të vlerësohet mbi zhvillimet”, tha Ali Ahmeti, kryetar i BDI-së.

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti sot ka komentuar edhe zhvillimet e fundit mes partisë së tij dhe PDSH-së opozitare. Sipas tij BDI-ja pret përgjigje për dorën e shtrirë dhe se mbron qëndrimin zgjidhjes së problemit me dialog.

“Unë nuk kam ndonjë koment për refuzimin por përsëri ne mbajmë ofertën që duhet të bisedohet dhe duhet të mbyllen me dialog dhe kompromis gjërat. Mendoj qe PDSH-ja vendin e ka në parlament dhe sa më parë tu kthehet institucioneve se aty është vendi ku mundë të gjykohet dhe të vlerësohet mbi zhvillimet”, tha Ali Ahmeti, kryetar i BDI-së.

Ndërsa nga partia e Thaçit jo zyrtarisht mësojmë se janë duke zhvilluar takime intensive me përfaqësuesit ndërkombëtarë në vend. Një javë pas incidentit në Kuvend ata kanë realizuar disa takime me ambasadorët e huaj për tu konsultuar rreth idesë për bojkot të përhershëm të institucionit më të lartë ligjvënës

Gjithashtu lexo

A do ta hanë vallë shqiptarët edhe kësaj radhe sapunin për djathë?

Shpëtim Pollozhani për  gazetën Lajm është deklaruar për organizimin e zgjedhjeve lokale, që priten të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *