Home / Lajme / Botë / Dy shqiptarë të plagosur në Basel

Dy shqiptarë të plagosur në Basel

Basel, 18 Shtator – Të shtëna armësh dhe therrje me thikë është bilanci i një incidenti që ka ndodhur në Basel, ku ishin konfrontuar shqiptarë, përfshirë edhe një italian.

Ngjarja ka nodhur rreth orës 02:00 pasmesnate, kur banorët kanë alarmuar për të shtëna armësh.

Policia theksoi se ka arritur që të arrestoj dy persona, një italian dhe një shqiptar të moshave 50 dhe 40 vjeç, të cilët dyshohet se ishin pjesë e sulmit dhe të shtënave me armë zjarri që lanë të plagosur një 35 vjeçar shqiptar.

Sulmi ishte kryer nga një makinë në lëvizje. Ndërsa tre orë më përpara në të njejtën zonë ka ndodhur një plagosje tjetër, me çrast është therrë me thikë një 24 vjeçar shqiptar.

Policia ka arritur të siguroj informata se bëhet fjalë për dy grupe të kapura për biznese të ndryshme.

Gjithashtu lexo

Pakistan: Vdesin gjashtë ushtarë pas shpërthimit të bombës

Një bombë rrugore, e cila ka pasur cak një konvonj me trupa ushtarake në jugperëndim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *