Home / Lajme / Maqedoni / Fillon gjenerata e 13 në UEJL (VIDEO)

Fillon gjenerata e 13 në UEJL (VIDEO)

Tetovë, 15 Shtator – Në universitetin e Evropës Juglindore sot ka filluar viti i ri shkollor 2014-2015.

Në këtë ditë dhe orë të parë të këtij viti shkollor mirëseardhje u është dëshiruar gjeneratës së 13 të këtij universiteti, atyre të cilët vijnë për herë të parë për të studiuar në këtë universitet, njofton Televizioni Koha.

Të gjithë studentëve mirëseardhje u ka dëshiruar rektori i këtij universiteti. Ai në fjalimin e tij mes tjerash theksoi se siç keni ardhur sot në këtë ditë të veçantë, ashtu do të ndjeheni të veçantë gjatë 3 viteve të studimit në këtë universitet. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *