Home / Lajme / Maqedoni / Incidenti Haraçinë, vdes njëri nga të lënduarit e një jave më parë

Incidenti Haraçinë, vdes njëri nga të lënduarit e një jave më parë

7 shtator-Incidenti kishte ndodhur javë më parë kur dy persona ishin zënë njëherë verbalisht, e më pastaj kishin shtyer me armë zjarri në katër bashkëfshatar të tyre.

Njëri nga 4 personat e plagosur rëndë në incidentin e fundit në Haracinë M.B (19), sot në orët e hershme të mëngjesit ka ndërruar jetë.

Dy të tjerët të plagosur dhe nëna e tyre janë lëshuar në shtëpi. Gjendja e tyre shëndëtësore është e mirë.

Incidenti kishte ndodhur javë më parë kur dy persona ishin zënë njëherë verbalisht, e më pastaj kishin shtyer me armë zjarri në katër bashkëfshatar të tyre.

Pas masave të ndërmarra janë identifikuar personat që kishin marr pjesë në incident dhe janë arrestuar; N.S (50), R.s (45) dhe G.S (42) nga fshati Haracinë, ndërsa tre persona tjerë janë në kërkim

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *