Home / Lajme / Maqedoni / Kontrolle më të rrepta afër shkollave (VIDEO)

Kontrolle më të rrepta afër shkollave (VIDEO)

Tetovë, 01 Shtator – Me rastin e fillimit të vitit shkollor policia rrugore ka përforcuar kontrollet në rrugët “Boris Kidriç” dhe “120” në Tetovë në veçanti në afërsi të shkollave në qytet, transmeton Televizioni Koha.

“Në orët e hershme të mëngjeist në këta rruga janë larguar automjetet të cilët kanë penguar lëvizjen e lirë të nxënësve dhe të prindërve në trotuare, por edhe këmbësorëve të tjerë. Këta aktivitete do të vijojnë edhe më tej që të pamundëoshet uzurpimi i paligjshëm i hapësirave publike sidomos të trotuarëve nga vozitësit, tregtarët dhe të tjetër. Kundër atyre të cilët e pengojnë në ndonjë mënyrë lëvizjen e lirë të qytetarëve dhe nuk përshtasin shpejtësine me kushtet në rrugë do të ketë sanksione adekuate ligjore ”, theksojnë nga Policia e Tetovës. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *