Home / Lajme / Maqedoni / Ndërroi jetë Komandant Lala nga Shipkovica e Tetovës

Ndërroi jetë Komandant Lala nga Shipkovica e Tetovës

3 shtator-Mahi Halili ka qenë i lindur në Shipkovicë të Tetovës, ndërsa që nga rinia e tij ka qenë i kyçur në proceset atdhetare, ku veprimtaria e tij kurorëzohet me luftën çlirimtare të vitit 2001 në Maqedoni, ku ai ka bartur edhe gradën ‘Komandant’

Pas një sulmi në zemër, në Qendrën Klinike të Shkupit, ndërroj jetë veprimtari i çështjes kombëtare dhe njëherësh ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (UÇK), Mahi Halili, i njohur edhe nofkën si ‘Komandant Lala’.

Mahi Halili ka qenë i lindur në Shipkovicë të Tetovës, ndërsa që nga rinia e tij ka qenë i kyçur në proceset atdhetare, ku veprimtaria e tij kurorëzohet me luftën çlirimtare të vitit 2001 në Maqedoni, ku ai ka bartur edhe gradën ‘Komandant’.
Varimi i të ndjerit bëhet sot me datë 03.09.2014 tek varrezat e Dëshmorve Tetove në ora 13-30.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *