Home / Lajme / Maqedoni / Nëna lind fëmijën para dyerve të spitalit në Çair

Nëna lind fëmijën para dyerve të spitalit në Çair

29 shtator- Nëna kishte dhimbje dhe uluriste por askush nuk i doli në ndihmë ku papritmas arriti Lushi që e shpëtoi.

Sot një nënë e përkatësisë rome në Shkup lindi fëmijën e saj të parë para dyerve të spitalit. Nga neglizhenca e stafit mjekësor të repartit Gjinekologjik në Çair të Shkupit, Ruzhdi Akija Lushi ka shpëtuar nënën duke i dalë në ndihmë për të mos pasur komplikime tjera. Nëna kishte dhimbje dhe uluriste por askush nuk i doli në ndihmë ku papritmas arriti Lushi që e shpëtoi. Siç merret veshtë se Stafi i repartit Gjinekologjik në Çair kanë lutur Lushin që lajmin ta mbyll dhe të mos përhapet në media.

Nga spitali nuk ka informacion zyrtar e as nga policia e Shkupit për këtë rast

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *