Home / Lajme / Maqedoni / Plani i PDK-së për seancën e Kuvendit

Plani i PDK-së për seancën e Kuvendit

3 shtator-
Kështu ka bërë të ditur një burim i gazetës “Zëri” brenda PDK-së, i cili është shprehur i bindur se kandidati i kësaj partie për kryetar të Kuvendit do të zgjidhet qysh në seancën e radhës së Kuvendit, pasi që tashmë, sipas tij, PDK-ja ka arritur të sigurojë 61 votat e nevojshme.

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) beson se i ka votat e nevojshme (61) për të zgjedhur kryetarin e Kuvendit në seancës e radhës dhe kjo falë mbështetjes së partive minoritare dhe së paku të katër deputetëve të Bllokut: LDK, AAK, Nisma.

Kështu ka bërë të ditur një burim i gazetës “Zëri” brenda PDK-së, i cili është shprehur i bindur se kandidati i kësaj partie për kryetar të Kuvendit do të zgjidhet qysh në seancën e radhës së Kuvendit, pasi që tashmë, sipas tij, PDK-ja ka arritur të sigurojë 61 votat e nevojshme.

Megjithatë, përfaqësuesit e Bllokut: LDK, AAK, Nisma janë shprehur të bindur se kandidati i PDK-së nuk do të marrë asnjë votë nga deputetët e këtij koalicioni.

Ndërsa, sipas analistëve nuk mund të përjashtohet mundësia që PDK-ja të marrë mbështetjen e disa deputetëve të partive të tjera. /Zëri/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *