Home / Lajme / Maqedoni / Serbët mund të dorëzojnë shtatë dosje të spiunëve (VIDEO)

Serbët mund të dorëzojnë shtatë dosje të spiunëve (VIDEO)

Beograd, 12 Shtator – Autoritetet në Serbi pritet t’i dorëzojnë zyrtarëve në Shkup dosjet e shtatë presonave që kanë bashkëpunuar me UDB-në Jugosllave.

Gazeta “Slloboden Poçastka” shkruar se i di emrat e personave të cilët kanë qenë bashkëpunëtorë të shërbimeve sekrete jugosllave, por se nuk do t’i publikojë për shkak se mund tiu prishë imazhin personave.

Në këtë gazetë thuhet se bëhet fjalë për katër persona që kanë ndërruar tanimë jetë dhe tre që janë akoma gjallë, por se nuk i publikon pa i nxjerrë zyrtarisht Komisioni për Lustrim.

Nuk dihet nëse ndër këta persona ka edhe shqiptarë, por se ka dyshime të forta për një gjë të tillë.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *