Home / Lajme / Maqedoni / Shkatërrohen rrënjët e kanabisit të konfiskuara në Tetovë (VIDEO)

Shkatërrohen rrënjët e kanabisit të konfiskuara në Tetovë (VIDEO)

Tetovë, 01 Shtator – Kanabisi ishte zhbuluar dhe konfiskuar në në atarrin e fshatit Sellcë ku policia kishte gjetur 22 rrënjë kanabis, në Falishtë 160 dhe në Trebosh ishin gjetur 815 rrënjë kanabis sativa.

Policia e Tetovës ka djegur në hapësirat e fabrikës Jugohrom Feroallojs 997 rrënjë kanabis sativa, që ishin konfiskuar më 12, 18 dhe 23 gusht në lokacione të ndryshme në Tetovë, raporton Televizioni Koha.

Kanabisi ishte zhbuluar dhe konfiskuar në në atarrin e fshatit Sellcë ku policia kishte gjetur 22 rrënjë kanabis, në Falishtë 160 dhe në Trebosh ishin gjetur 815 rrënjë kanabis sativa, njofton Televizioni Koha.

Djegien e të njejtave e ka organizuar dhe ndjekur komisioni dhe drejtues të SPB Tetovë në koordinim me prokurorin publik në Tetovë, ndërsa të pranishëm ishin edhe përfaqësues nga Ministria e pylltarisë, bujqësisë dhe ujërave. Policia e Tetovës kohëve të fundit ka ndërmarrë një sërë aksione për zbulimin dhe shkatërrimin e kanabisit të mbjellur në rajonin e Tetovës, Televizioni Koha.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *