Home / Sport / Shkëndija fiton ndaj Vardarit, Renova mundë Gostivarin (VIDEO)

Shkëndija fiton ndaj Vardarit, Renova mundë Gostivarin (VIDEO)

24 shtator – Me këtë rezultat u shkua në pushim, kurse në pjesën e dytë Shkëndija në minutën e 77 ka arritur të shënojë golin e fitores për gëzim të madh të tifozëve tetovarë.

Sot në program ishin ndeshjet e 1/8 së finanales së Kupës së Maqedonisë në futboll. Shorti deshi në këtë fazë të garave të përballen dy skuadrat “kuq e zi” Shkëndija dhe Vardari. Ne ndeshjen e sotme ekipi i Shkëndijës ka shënuar fitore me rezultat 2-1 ndaj rivalit të përhershëm Vardarit.

Shkëndija kaloi e para në epërsi me golin e Vrucinës në minutën e shtatë të takimit, kurse ekipi i Vardarit barazoi përmes Grnçarovit në minutën e 16 të ndeshjes.

Me këtë rezultat u shkua në pushim, kurse në pjesën e dytë Shkëndija në minutën e 77 ka arritur të shënojë golin e fitores për gëzim të madh të tifozëve tetovarë. (Tv Koha)

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *