Home / Lajme / Maqedoni / Shpallje për 180 punësime të reja sipas Marrëveshjes së Ohrit

Shpallje për 180 punësime të reja sipas Marrëveshjes së Ohrit

Shkup, 16 Shtator – Sekretariati për implementimin e Marrëveshjes së Ohrit ka shpallur konkursin për punësimin e 180 nëpunësve shtetëror.

Kjo është vazhdimësi e punësimit të administratorëve shqiptarë dhe të komuniteteve të tjera në administratë në përputhje me Marrëveshjen e Ohrit dhe rritjen e përfaqësimit. Sipas këtij konkursi, do të punësohen 150 bashkëpunëtorë të rinj me arsim të lartë dhe 30 administratorë – referentë me arsimim të mesëm.

Shpallja publike është publikuar edhe në Agjencinë për punësim. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *