Home / Lajme / Maqedoni / Shtyhet shpallja e Republikë së Iliridës

Shtyhet shpallja e Republikë së Iliridës

15 Shtator – Kryetari i Republikës së Iliridës Nevzat Halili ka deklaruar për Gazetën “Lajm” se shpallja e saj do të prolongohet për “ca kohë”

Kryetari i Republikës së Iliridës Nevzat Halili ka deklaruar për Gazetën “Lajm” se shpallja e saj do të prolongohet për “ca kohë” . Fillimisht ishte paralajmëruar se shpallje do të bëhet për disa orë, mirëpo thonë prolongimi është bërë me kërkesë të faktorëve ndërkombëtarë.

“Ne nuk kemi heqë dorë nga shpallja e Iliridës, mirëpo pas konsultimeve me disa përfaqësues të faktorit ndërkombëtar kemi vendosur që ky vendim të prolongohet, për një kohë të afërme, për të cilën opinioni do të njoftohet së shpejti”, deklaroi Halili për “Lajm”.

Gjithashtu lexo

Maqedoni, më shumë kredi banesore dhe konsumatore, më pak për vetura

Kreditimi në korrik të këtij viti shënon rritje prej 0,3 për qind, i cili ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *