Home / Lajme / Maqedoni / Stuhia “Simeon” sot pasdite përfshinë Maqedoninë

Stuhia “Simeon” sot pasdite përfshinë Maqedoninë

1 shtator-Meteorologët parashikojnë se ky ciklon do të sjellë shumë telashe, sepse sjellë kohë jostabile me reshje shiu, erëra të forta dhe breshër, ndërsa mund të ketë edhe vërshime. Vala e ftohtë do të vjen nga veriperëndimi dhe lëshohet nga Alpet

Stuhia që pritet sot pasdite të kaplojë Maqedoninë ka marrë emrin “Simeon”. Meteorologët parashikojnë se ky ciklon do të sjellë shumë telashe, sepse sjellë kohë jostabile me reshje shiu, erëra të forta dhe breshër, ndërsa mund të ketë edhe vërshime. Vala e ftohtë do të vjen nga veriperëndimi dhe lëshohet nga Alpet. Do të vjen deri te formimi i cikloneve mbi Ballkan, që është dukuri e pazakontë dhe ndodhë disa herë në vit. Karakteristike për këtë ciklon janë vetëtimat, dhe duhet të priten bubullima më të shpeshta./koha/

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *