Home / Lajme / Maqedoni / Tetova si Lazarati: Zbulohen 1203 rrënjë Kanabis sativa (VIDEO)

Tetova si Lazarati: Zbulohen 1203 rrënjë Kanabis sativa (VIDEO)

Tetovë 14 Shtator – Policia e Tetovës sot në orët e mëngjesit në tre fshatra të Tetovës, Xhepçisht, Poroj dhe Trebosh janë zbuluar 1203 rrënjë kanabis sativa.

“Të gjitha rrënjët, me madhësi të ndryshme prej 40 centimetra deri në 2,5 metra, në koordinim me Prokurorin e Përgjithshëm, janë sjellë në policinë e Tetovës. Një sasi e caktuar e tyre do të hetohet, kush, kur dhe si ata u mbjellën në ato zona”, tha zëdhënësi i policisë, Marjan Josifovski, transmeton Televizioni Koha.

Në aksionin e policisë së Tetovës deri më tani janë zbuluar rreth 3.000 rrënjë kanabis sativa, prej të cilave rreth 2,000 rrënjë u zbuluan në Tetovë dhe 1,000 zonë më të gjerë të Gostivarit. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *