Home / Lajme / Maqedoni / Vazhdon procesi gjyqësor ndërmjet Gruevskit dhe Zaevit

Vazhdon procesi gjyqësor ndërmjet Gruevskit dhe Zaevit

1 shtator-Si dëshmitarë në këtë seancë gjyqësore do të paraqitet edhe ‘gazda Nini’. Megjithatë gjykata ka hedhur poshtë si dëshmi bisedën telefonike të Gruevskit dhe një personi tjetër, ku sipas Zaevit ata merren vesh për shitjen e Bankës maqedonase.

Në Gjykatën themelore Shkupi 1 sot ka filluar procesi gjyqësor në mes kryeministrit Nikolla Gruevskli dhe liderit opozitarë Zoran Zaev.

Është paraparë që gjatë seancës gjyqësore të merren në pyetje dy aktorët paditësi Nikolla Gruevski dhe i padituri Zoran Zaev. Ky i fundit akuzohet nga Gruevski për shpifje.
Si dëshmitarë në këtë seancë gjyqësore do të paraqitet edhe ‘gazda Nini’. Megjithatë gjykata ka hedhur poshtë si dëshmi bisedën telefonike të Gruevskit dhe një personi tjetër, ku sipas Zaevit ata merren vesh për shitjen e Bankës maqedonase.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *