Home / Lajme / Maqedoni / Vidhen para nga banka në Shkup

Vidhen para nga banka në Shkup

Shkup, 16 Shtator – Qindra mijëra euro mungojnë nga Trezori i bankës në Shkup, transmeton televizioni “Alfa”, duke theksuar se informacionin e ka konfirmuar edhe MPB.

Sipas televizionit “Alfa”, paratë janë vjedhur nga tre punonjës të Bankës, dy të trezorit dhe njëri që ka qenë për sigurinë e parave në bankë.

Pritet që Ministria e Punëve të Brendshme, gjatë ditës së nesërme të jap detaje për vjedhjen e parave nga banka.

Bëhet fjalë për 200 mijë euro të cilët ishin të dedikuara për “bankomatet” nëpër Shkup.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *