Home / Lajme / Maqedoni / Vriten tetë “xhihadistë”, 6 nga Kosova, 1 nga Maqedonia, 1 nga Shqipëria

Vriten tetë “xhihadistë”, 6 nga Kosova, 1 nga Maqedonia, 1 nga Shqipëria

13 Shtator – Nga ky sulm ajror në Irak janë vrarë 11 xhihadistë, 8 prej të cilëve janë shqiptarë. Më së shumti të vrarë ka nga Kosova, gjithsej gjashtë prej tyre, njëri nga Maqedonia dhe një nga Shqipëria, transmeton Zëri.

Tetë “xhihadistë” shqiptarë janë vrarë dje në Irak gjatë një sulmi ajror, ku janë vrarë gjithsej 11 veta.

Nga ky sulm ajror në Irak janë vrarë 11 xhihadistë, 8 prej të cilëve janë shqiptarë. Më së shumti të vrarë ka nga Kosova, gjithsej gjashtë prej tyre, njëri nga Maqedonia dhe një nga Shqipëria, transmeton Zëri.

Të vrarët kosovarë janë:

1. Ebu Sofjani
2. Ebu Samiri nga Mitrovica
3. Ebu Ubajde
4. Ebu Jusufi – Zeqir Qorraj
5. Abdurrahman – Liridon Sadiku
6. Ebu Sara – Sinan Muji

Ndërkaq, Ebu Aishe është personi i vrarë nga Shqipëria, si dhe Ebu Uvejs nga Maqedonia.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *