Home / Lajme / Maqedoni / Vritet edhe një shkupjan në Irak

Vritet edhe një shkupjan në Irak

Edhe një shkupjan ka vdekur gjatë luftimeve në anën e xhihadistëve pardje në qytetin irakian Bastra.

M.M. është shtetasi i dhjetë nga Maqedonia i cili ka vdekur duke luftuar në anën e ISIS të cilët janë aktiv në Siri dhe Irak.

Jozyrtarisht ai ka qenë një përcjellës i xhihadistëve dhe shpesh herë ka qëndruar në Gjermani.

Herën e fundit në për në Gjermani ishte nisur me 26 prill të këtij viti nga ku supozohet se ju ka bashkuar xhihadistëve.

Nga MPB-ja kanë konfirmuar se pas daljes së fundit jashtë kufirit ai nuk është kthyer më.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *