Home / Lajme / Maqedoni / Vritet edhe një shqiptar nga Shkupi në Siri

Vritet edhe një shqiptar nga Shkupi në Siri

Siri, 08 Shtator – Në rrjetet sociale shpërndahet e tijë dhe me tekst “Vellahu jon nga Shkupi. Xhelali ka ra Shehid InshaAllah. Allahu e pranoft shehid e na bashkoft ne Xhennet”, shkruan në faqet e xhihadit.

Një tjetër shqiptarë është vrarë nga radhët e ISIS në Siri. Nëpër rrjetet sociale po shpërndahet fotoja e tij, me përshkrimin që ai ka rënë “shehid”.

“Vellahu jon nga Shkupi. Xhelali ka ra Shehid InshaAllah. Allahu e pranoft shehid e na bashkoft ne Xhennet”, shkruan në faqet e xhihadit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *