Home / Lajme / Maqedoni / Zbulohen 990 rrënjë kanabis sativa (VIDEO)

Zbulohen 990 rrënjë kanabis sativa (VIDEO)

Tetovë, 05 Shtator – “Rrënjët të cilët janë zbuluar me madhësi të ndryshme, prej 50 centimetra e deri në tre metra, kanë qenë të gjetur tek vendi “Kriva Vrba” dhe të njejtat janë konfiskuar dhe do të analizohen, transmeton Televizioni Koha.

Policia e Tetovës me urdhër adekuat nga Gjykata e Tetovës dhe në koordinim me prokuorin public sot pasdite në atarrin e fshatit Jançisht të komunës së Jegunocit ka çrrënjoësur 990 rrënjë Kanabis Sativa.

“Rrënjët të cilët janë zbuluar me madhësi të ndryshme, prej 50 centimetra e deri në tre metra, kanë qenë të gjetur tek vendi “Kriva Vrba” dhe të njejtat janë konfiskuar dhe do të analizohen, transmeton Televizioni Koha.

Gjatë muajit të kaluar më tre vende të ndryhsme në Tetovë, janë gjetur 997 rrënjë kanabis Sativa, të cilët disa ditë më parë ishin shkatërruar në fabrikën Jugokrom Feroalojs në Jegunoc, njofton SPB-ja e Tetovës, transmeton Televizioni Koha.

Poashtu gjatë javës së kaluar në rajonin e Gostivarit në fshatin Negotinë janë gjetur dhe çrrënjoësur 1000 rënjë Kanabis Sativa. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *