Home / Lajme / Maqedoni / Azem Sadiku padit ish kryetarin Fati Isenin

Azem Sadiku padit ish kryetarin Fati Isenin

1 tetor-Ish kryetari i komunës Fati Iseni nuk ka paraqitur si pronë të komunës një ekskavator të tipit ‘KATERPILAR’, të cilën Komuna e Studeniçanit e ka fituar si donacion më 21 janar të vitit 2006 nga ndërmarrja “Mega Star” me seli në Shkup ndërsa si pranues i donacionit paraqitet Komuna e Studeniçanit.

Komuna e Studeniçanit ka ngritur padi penale në Prokurorin Publike kundër ish-kryetarit të komunës Fati Iseni për keqpërdorim të detyrës zyrtare.
Ish kryetari i komunës Fati Iseni nuk ka paraqitur si pronë të komunës një ekskavator të tipit ‘KATERPILAR’, të cilën Komuna e Studeniçanit e ka fituar si donacion më 21 janar të vitit 2006 nga ndërmarrja “Mega Star” me seli në Shkup ndërsa si pranues i donacionit paraqitet Komuna e Studeniçanit. E njëjta makinë nuk shfrytëzohet nga Komuna e Studeniçanit dhe nuk dihet edhe vendi se ku ndodhet e njëjta, prandaj edhe nuk është në shërbim të komunës.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *