Home / Lajme / Maqedoni / Detaje nga vrasja në Gostivarë

Detaje nga vrasja në Gostivarë

8 tetor-Policorë në Gostivarë është denoncuar vrasja e 62 vjeçares M.J. Fillimisht me ngulfatje dhe më pas edhe me thikë në hapësirat e bodrumit është kryer vrasja ndërsa I dyshuari kryesor është F.J 60 vjeçarë nga Gostivari, njofton policia, transmeton Tv Koha.

Burri dyshohet se ka therur graun e tij dhe e ka lënë të vdekur. Ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 17 e 40 minuta kur në Stacionin Policorë në Gostivarë është denoncuar vrasja e 62 vjeçares M.J. Fillimisht me ngulfatje dhe më pas edhe me thikë në hapësirat e bodrumit është kryer vrasja ndërsa I dyshuari kryesor është F.J 60 vjeçarë nga Gostivari. Ngjarja tronditëse ka ndodhur në rrugën Boegradska që lidhjet me bulevardin kryesor Vëllezërit Gjinovski.“Pasi që e ka kryer vrasjen, I dyshuari është ngjitur në nënklumin e shtëpisë dhe me telefon e ka njoftuar vëllaun e tij I cili ka arritur në vendngjarje dhe e ka gjetur trupine pajetë të M.J dhe e ka denoncuar ratsin në polici. Është kryer hetim në vendin e ngjarjes me pjesëmarrjen të prokuroit public dhe ekipeve të Stacionit Policor në Gostivarë”, njofton Sektori për Punë të Brendëshme në Tetovë, transmeton Tv Koha.Poashtu është bërë obduksioni komplet I 62 vjeçares ndërsa thika me të cilën dyshohet se ëhstë kryer vrasja është gjetur dhe së bashku me gjurmët tjera do të analizohen, kurse burri F.J është arrestuar dhe mbajtur në arrest, kurse gjatë ditës me me padi adekuate do të nxirret para gjykatës themelore në Gostivarë. Tv Koha.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *