Home / Lajme / Maqedoni / Diploma për ata që mësuan gjuhën frënge (VIDEO)

Diploma për ata që mësuan gjuhën frënge (VIDEO)

Tetovë, 10 tetor – Julie Chamberlan drejtoresh e Aleancës franceze në Tetovë është shprehur e gëzuar me këtë rast duke theksuar se është mirë të mësohen sa më shumë gjuhë që të jesh sa më i formuar si person.

Aleanca Franceze në Tetovë sot ka bërë ndarjen e diplomave Delf për të gjithë ata të cilët kanë marrë pjesë në mësimin e gjuhës frënge. Mësimin në gjuhën frënge e kanë ndjekur nxënës të shkollave të fillore, profesor nga Tetova dhe Gostivari, ndërsa ndarjen e diplomave e ka bërë kryetarja e komunës së Tetovës Teuta Arifi, njofton Televizioni Koha.

Ndërsa Julie Chamberlan drejtoresh e Aleancës franceze në Tetovë është shprehur e gëzuar me këtë rast duke theksuar se është mirë të mësohen sa më shumë gjuhë që të jesh sa më i formuar si person, transmeton Televizioni Koha.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *