Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski sot në Çeki

Gruevski sot në Çeki

2 tetor-Përveç bashkëpunimit dhe arritjes së marrëveshjeve dypalëshe, Gruevski do të shtrojë edhe çështjen e anëtarësimit të vendit në NATO dhe BE, duke kërkuar mbështetjen çeke.

Kryeministri Nikola Gruevskit sot udhëton drejt Çekisë me ftesë të homologut të tij çek, Bohuslav Sobotka. Sipas kryeministrisë, agjenda e kryeministrit parasheh takime të nivelit të lartë me autoritetet çeke, por edhe thellim të bashkëpunimit në fusha të ndryshme.

Përveç bashkëpunimit dhe arritjes së marrëveshjeve dypalëshe, Gruevski do të shtrojë edhe çështjen e anëtarësimit të vendit në NATO dhe BE, duke kërkuar mbështetjen çeke.

Gjithashtu lexo

Kallëzim penal deri te PSP nga Mehmeti, Llatas dhe Talevska kundër biznesmenit Palevski

Ashtu siç u informua dje nga Telegrafi, biznesmeni Ljupço Palevski është marrë në pyetje informative …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *