Home / Lajme / Rajon / Hashimi i mëshon me t’djathtën, Opozitës

Hashimi i mëshon me t’djathtën, Opozitës

29 tetor-
Hashim Thaçi, ani pse i bllokuar nga partitë, pasi që asnjëra nuk do të bashkëpunojë me të, ai nuk ka hezituar t’i paraqesë edhe preferencat e tij, se me cilat parti do të dëshironte t’i krijonte institucionet.

Ka përfunduar takimi i kryesisë së PDK’së. Kryetari i kësaj partie Hashim Thaci, pas takimit u ka bërë thirrje edhe një herë partive politike dhe liderëve të tyre që të ulen dhe të komunikojnë, për të gjetur zgjidhjen.

Hashim Thaçi, ani pse i bllokuar nga partitë, pasi që asnjëra nuk do të bashkëpunojë me të, ai nuk ka hezituar t’i paraqesë edhe preferencat e tij, se me cilat parti do të dëshironte t’i krijonte institucionet.

“PDK, si fituese e zgjedhjeve, ka programin dhe vizionin e vet me të cilin e ka fituar besimin e qytetarëve, prandaj do të punojmë me spektrin që janë të orientimit të qendrës së djathtë”, ka thënë Thaci.

Gjithashtu lexo

Një polic turk është vrarë nga luftëtari i SHI-së në stacionin policor në Stamboll

Një polic turk mbrëmë është goditur me thikë për vdekje në stacionin policor në Stamboll …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *