Home / Lajme / Maqedoni / Humb jetën banori i Sedllarcës në aksident hekurudhor

Humb jetën banori i Sedllarcës në aksident hekurudhor

20 tetor-Sipas burimeve të Tv Kohës, personi në fjalë ka humbur jetën në vendngjarje kur është goditur nga treni, ndërsa ka qenë duke kaluar hekurudhën me veturëne tij renault 4 dhe ka qenë duke shkuar tek ferma e tij.

Fadil Z i lindur në vitin 1959 nga fshati Sedllarcë ka humbur jetën në një aksident hekurudhor në mbikalimin hekurudhor në Sedllarcë, rreth orës 13 e 30 minuta kur është goditur nga treni që qarkullonte në realizonin Kërçovë-Shkup. Sipas burimeve të Tv Kohës, personi në fjalë ka humbur jetën në vendngjarje, ndërsa ka qenë duke kaluar hekurudhën me veturëne tij renault 4 dhe ka qenë duke shkuar tek ferma e tij. Në vendngjarje kanë dalur ekipet e SPB-së të cilët bëjnë hetime, njofton Tv Koha e cila ka dërguar ekipet e saj në vendngjarje.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *