Home / Lajme / Maqedoni / Jahjaga do të vazhdojë takimet me liderët politikë

Jahjaga do të vazhdojë takimet me liderët politikë

13 tetor-
Kështu u ka thënë mediave këshilltari Arbër Vllahiu, duke shtuar se presidentja pret propozime dhe sugjerime konkrete përmes respektimit të kuadrit kushtetues, që të çojë drejt zgjedhjes së nyjës institucionale”.

Presidentja Atifete Jahjaga do të vazhdojë takimet me liderët e Bllokut VLAN dhe ata të PDK-së në mënyrë që të lehtësojë diskutimet në përpjekje për gjetjen e zgjidhjes të situatës aktuale.

Kështu u ka thënë mediave këshilltari Arbër Vllahiu, duke shtuar se presidentja pret propozime dhe sugjerime konkrete përmes respektimit të kuadrit kushtetues, që të çojë drejt zgjedhjes së nyjës institucionale”. /rtk/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *