Home / Lajme / Maqedoni / Konferencë kushtuar paqës në USHT

Konferencë kushtuar paqës në USHT

17 tetor-Në këtë konferencë i pranishëm ka qenë edhe Ambasadori i OSBE-së në Maqedoni Ralf Breth i cili tha se USHT-ja me këtë konferencë tregon se tani më po i kushton shumë rëndësi integrimit dhe ndërtimit të paqes, raporton Tv Koha.

Në Universitetin Shtetërorë të Tetovës është mbajtur konferenca e dytë ndërkombëtare e fakultetit Filozofik me temë “Ballafaqimi me të kaluarën dhe rimendimi i paqës në Ballkanin multikulturor” që zhvillohet sot dhe nesër në këtë universitet. Rektori i këtij universiteti Vullnet Ameti theksoi se me aktivitete të këtilla konkretizojmë bashkëpunimin me pjesëmarrës të huaj dhe vendor, njofton Tv Koha.

Në këtë konferencë i pranishëm ka qenë edhe Ambasadori i OSBE-së në Maqedoni Ralf Breth i cili tha se USHT-ja me këtë konferencë tregon se tani më po i kushton shumë rëndësi integrimit dhe ndërtimit të paqes, raporton Tv Koha.

Drejtoresha e Forumit Qytetar Gjerman për Paqe Maier Wit, duke folur për paqen konsideron se kjo temë është mjaftë e rëndësishme, transmeton Tv Koha.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *