Home / Lajme / Maqedoni / Lirohet benzina

Lirohet benzina

20 tetor-Kështu, çmimi i ri i EUROSUPER BS-95 lirohet për 3 den/litër dhe do të jetë 74 den/litër, ndërsa i EUROSUPER BS-98 lirohet për 2,50 denarë dhe do të shitet me çmim prej 76 den/litër.

Benzinat prej sonte në mesnatë do të ulen për 1,5 deri në 2,5 denarë, vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë.
Kështu, çmimi i ri i EUROSUPER BS-95 lirohet për 3 den/litër dhe do të jetë 74 den/litër, ndërsa i EUROSUPER BS-98 lirohet për 2,50 denarë dhe do të shitet me çmim prej 76 den/litër.
EURODIZELI lirohet për 1,50 den/litër dhe në pajtim të vendimit të ri të KRRE-së çmimi i EURODIZEL-it do të jetë 63 den/litër.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *