Home / Lajme / Maqedoni / MPB: Dy autobusë të NQP dëmtohen në Shkup

MPB: Dy autobusë të NQP dëmtohen në Shkup

16 tetor- Incidenti ka ndodhur në bulevardin “Krste Petkov Misirkov” kur një grup të rinjsh kanë bllokuar udhëkryqin, dhe pastaj kanë thyer xhamat e dy autobusëve të NQP të linjës me numër 57

Dy autobusë dhe një makinë janë dëmtuar në festimet e mbrëmshme nëpër rrugët e Shkupit,lidhur me ndeshjen e futbollit mes Serbisë dhe Shqipërisë e që u ndërpre mbrëmë. Incidenti ka ndodhur në bulevardin “Krste Petkov Misirkov” kur një grup të rinjsh kanë bllokuar udhëkryqin, dhe pastaj kanë thyer xhamat e dy autobusëve të NQP të linjës me numër 57. Njëkohësisht, është dëmtuar edhe një makinë. Në Tetovë, përveç fishekzjarrëve, fishkëllimave dhe skandimeve nuk janë regjistruar incidente, ndërsa në Kumanovë dhe Strugë situata ka qenë e qetë, informojnë nga MPB.koha

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *