Home / Lajme / Maqedoni / Ndahet nga jeta profesoresha Sabiha Rexhepi (VIDEO)

Ndahet nga jeta profesoresha Sabiha Rexhepi (VIDEO)

Tetovë, 6 tetor – Profesoresha Sabiha ishte bashkëshortja e mjekut dhe veprimtarit të njohur nga Tetova Jusuf Rexhepi dhe doajene e arsimit shqip në Maqedoni.

Në moshën 79 vjeçare sot ndërroi jetë profesoresha Sabiha Rexhepi doajene e arsimit shqip. E ndjera ishte një ndër arsimtaret e para shqiptare në gjimnazin e Tetovës.

Profesoresha Sabiha ishte bashkëshortja e mjekut dhe veprimtarit tw njohur nga Tetova Jusuf Rexhepi.

Varrimi do të bëhet nesër më datë 7 tetor ( e martë) pas faljes së namazit të drekës në xhaminë e madhe në Çarshinë e Epërme prej ku do të përcjellet në varrezat e qytetit të Tetovës.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *