Home / Lajme / Rajon / Nishani dhe Ahmeti, diskutojnë ardhmërinë euro-atlantike të të dyja vendeve

Nishani dhe Ahmeti, diskutojnë ardhmërinë euro-atlantike të të dyja vendeve

10 tetor- Presidenti Nishani dhe Kryetari Ahmeti diskutuan hollësisht për lidhjen infrastrukturore dhe ekonomike midis Shkupit dhe Tiranës, integrimin EuroAtlantik, çështjen e emrit dhe u dakorduan që të vazhdojnë komunikimin e afërt në të mirën e përbashkët.

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, u prit në Tiranë nga Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani. Presidenti Nishani vlerësoi lartë kontributin e Ahmetit dhe të shqiptarëve të Maqedonisë në të gjitha të arriturat e kombit duke shprehur në këtë mënyrë mirënjohjen e Tiranës zyrtare.
Kreu I integristwve Ahmeti falëmnderoi Presidentin Nishani për mbështetjen e parezervë të institucionit të Presidencës. Presidenti Nishani dhe Kryetari Ahmeti diskutuan hollësisht për lidhjen infrastrukturore dhe ekonomike midis Shkupit dhe Tiranës, integrimin EuroAtlantik, çështjen e emrit dhe u dakorduan që të vazhdojnë komunikimin e afërt në të mirën e përbashkët.
Shqipëria është mbështetëse e integrimit të Maqedonisë në NATO dhe në Bashkimin Evropian dhe kjo mbështe

Gjithashtu lexo

Një polic turk është vrarë nga luftëtari i SHI-së në stacionin policor në Stamboll

Një polic turk mbrëmë është goditur me thikë për vdekje në stacionin policor në Stamboll …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *