Home / Lajme / Maqedoni / Një shqiptar nga Dizhoni vritet në Siri

Një shqiptar nga Dizhoni vritet në Siri

23 tetor -Siç mëson Zhurnal, bëhet fjalë për një 35-vjeçar nga lagja Dizhon, i cili ishte pjesë e grupit të luftëtarëve nga Maqedonia që kanë marrë armët për të shkuar në luftën atje.

Edhe një shqiptar nga Shkupi besohet se është vrarë në luftën që po zhvillohet në Siri dhe në Irak.

Siç mëson Zhurnal, bëhet fjalë për një 35-vjeçar nga lagja Dizhon, i cili ishte pjesë e grupit të luftëtarëve nga Maqedonia që kanë marrë armët për të shkuar në luftën atje.

Mësohet se i vrari kishte qenë pjesëmarrës në luftërat në Kosovë dhe në Maqedoni.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *