Home / Lajme / Maqedoni / “Plisat” protestojnë kundër vendimit të UEFA-s para zyrave të BE-së

“Plisat” protestojnë kundër vendimit të UEFA-s para zyrave të BE-së

25 Tetor –
Ata në rrjetin e facebook kanë lajmëruar protestën për në ora 17 para zyrave të BE-së në Prishtinë.

Grupi i tifozëve “Plisat” dje pasdite kanë dalë në protestë për të kundërshtuar vendimin e UEFA-së.

Ata në rrjetin e facebook kanë lajmëruar protestën për në ora 17 para zyrave të BE-së në Prishtinë.

“Sot prej orës 17:00 proteste kunder UEFAs dhe BEs kunder diskriminimit te shqiptarve, kunder padrejtesise dhe kunder racizmit ndaj nesh.

Takohemi para zyrave te BEse ne Prishtine (perballe kuvendit komunal te Prishtines, ne pllaton tek permendorja)

Secili pankartat me vete. Shprehne kreativitetin.” shkruajnë Plisat në Facebook.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *