Home / Lajme / Maqedoni / Protestojnë studentët, kërkojnë mbarëvajtje të mësimeve

Protestojnë studentët, kërkojnë mbarëvajtje të mësimeve

20 tetor-Ndërkohë, përgjegjësi për studimet e disperzuara të USHT-së në Shkup, Fati Iseni u ka shpjeguar studentëve se në Shkup nuk është vendi i duhur për të protestuar, por këtë duhet ta bëjnë në Tetovë.

Një grup studentësh të viteve të treta dhe katërta protestuan sot para objektit të Univeristietit Shtetëror të Tetovës në Shkup.
Të organizuar nga Iniciativa Studentore e këtij universiteti, studentët e fakultetit të shkencave matematiko-natyrore protestuan për mungesë të orarit dhe mosmbajtjen e ligjëratave që nga fillimi i semestrit të parë.

Në protestë u shpreh edhe pakënaqësia kundër vendimit të Rektoratit për pagesën prej 100 denarëve për Parlamentin Studentor, njofton zhurnal.

Ndërkohë, përgjegjësi për studimet e disperzuara të USHT-së në Shkup, Fati Iseni u ka shpjeguar studentëve se në Shkup nuk është vendi i duhur për të protestuar, por këtë duhet ta bëjnë në Tetovë.

Ndërkohë, disa studetntë kanë theksuar se kanë pasur presion që të mos protestojnë.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *