Home / Lajme / Rajon / Rama dëshiron çelësat e Beogradit dhe fjalim në Preshevë

Rama dëshiron çelësat e Beogradit dhe fjalim në Preshevë

22 tetor-Gazeta “Politika” shkruan, transmeton Koha.net se ai planifikon të mbajë një tubim publik në Preshevë dhe që prefekti i Beogradit t’ia dorëzojë çelësat e kryeqytetit.

Kryeministri shqiptar Edi Rama e ka dërguar në Beograd planin e vizitës së vet në Serbi.

Gazeta “Politika” shkruan, transmeton Koha.net se ai planifikon të mbajë një tubim publik në Preshevë dhe që prefekti i Beogradit t’ia dorëzojë çelësat e kryeqytetit.

Gazeta thekson se Rama planin nuk e ka dërguar pa konsultim me autoritet serbe.

Më herë gazeta serbe Novosti kishte njoftuar se nga vizita e Ramës në Beograd mund të eliminohet takimi i tij me kryetarin serb Tomislav NIkoliq.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *