Home / Lajme / Maqedoni / Raport progresi para komisioneve kuvendore

Raport progresi para komisioneve kuvendore

14 tetor-Raporti për progresin është publikuar në datën 8 të këtij muaji, me të cilin vendi mori rekomandimin e gjashtë për fillimin e bisedimeve për anëtarësim në BE.

Anëtarët e Këshilli Nacional për euro-integrime dhe të komisioneve për politikë të jashtme dhe çështje evropiane sot në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë do të debatojnë rreth Raportit të KE-së për progresin e vendit.
Raporti për progresin është publikuar në datën 8 të këtij muaji, me të cilin vendi mori rekomandimin e gjashtë për fillimin e bisedimeve për anëtarësim në BE.
Në Kuvend, seancë sot do të mbajë edhe Komisioni për punë dhe politikë sociale në rend dite të së cilës janë ndryshimet dhe plotësimet e Ligjit për siguri dhe shëndet gjatë punës, në lexim të dytë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *