Home / Lajme / Maqedoni / Rast pedofilie në Dibër

Rast pedofilie në Dibër

25 Tetor – Në Dibër u regjistrua një rast pedofilie, kur një vajzë 14 vjeçare ka qenë pre e abuzimit nga një i moshuar.Policia ka arestuar te dyshuarin.

Në Dibër u regjistrua një rast pedofilie, kur një vajzë 14 vjeçare ka qenë pre e abuzimit nga një i moshuar.

Rasti në polici është paraqitur gjatë ditës së djeshme, kur daja i vajzës së abuzuar ka lajmëruar rastin pranë Qendrës për punë sociale.

‘Policia ka arrestuar abuzuesin dhe se nuk bëhet fjalë për lidhje familjare. Ndaj tij është shqiptuar masa e paraburgimit dhe se më pas do të vijojnë procedurat në gjykatën e Gostivarit”, njoftoi prokuroria në Dibër.

Gjithashtu edhe vajza është rrëfyer në prani të psikologut të qendrës sociale dhe gjykatësit hetues lidhur me presionet që ka pësuar dhe abuzimin.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *