Home / Lajme / Maqedoni / Regullohet trotuari në fshatin Gllogjë dhe Përshefcë (VIDEO)

Regullohet trotuari në fshatin Gllogjë dhe Përshefcë (VIDEO)

Tetovë, 22 tetor – Komuna e Tearcës vazhdon investimet kapitale për përmisimin e infrastrukturës rrugore në të gjitha vendbanimet e Komunës së Tearcës.

Sot filluan punët ndërtimore për ndërtimin e trotuarit në fshatin Gllogje dhe fshatin Pershefce. Realizimi i këtij trotuari është me kërkese të bashkësive vendore të këtyre dy fshatrave, dhe ky investim realizohet vetem nga Komuna e Tearcës, transmeton Televizioni Koha.

Trotuari do jet me gjatësi prej 1 kilometer dhe do të përmisoj levizjen e nxenesve te ketyre dy fshatrave për shkuarje dhe ardhje nga shkolla e përbashket e këtyre dy fshatrave, por do te përmisoj edhe levizjen e banorëve të të gjith vendbanimeve të Komunës së Tearcës. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *