Home / Lajme / Maqedoni / SKANDAL !!! Policia e Tetovës ka thirrur në bisedë informative tifozët që moren pjesë ne sheshin Iliria

SKANDAL !!! Policia e Tetovës ka thirrur në bisedë informative tifozët që moren pjesë ne sheshin Iliria

Tetovë, 15 tetor – Sipas zëdhënësit të policisë së Tetovës Marijan Josifovki thotë se rreth 400 deri 500 të rinj kanë festuar ë qendër të Tetovë më udhëkryqin mes bulevardit të Ilindenit dhe Marshall Tito ku me vetura kanë startuar në qendër, kanë bërtitur dhe i kanë rënë sirenës dhe për këtë shkak SPB është duke indetifikuar personat që kanë bërë prishjen dhe rendi e qetësisë publike në qytet dhe të njëjtit do të përballen me padi adekuate për prishjen dhe rendin e qetësisë publike” thotë Josifovski, transmeton Televizioni Koha.

Festa e mbrëmshme në Tetovë, tetovarëve do tu kushtojë me nga një dëmin për prishjen dhe rendin e qetësisë publike.

Sektori për punë të brendëshme në Tetovë gjatë ditës së sotme ka filluar indetifikimin e të gjithë atyre që kanë prishur rendin dhe qetësinë publike gjatë festës së mbrëmshme Serbi – Shqipëri.

Sipas zëdhënësit të policisë së Tetovës Marijan Josifovki thotë se gjatë natës së mbrëmëshme pas orës 22:00 rreth 400 deri 500 të rinjë kanë festuar në qendër të Tetovës më saktë në udhëkryqin mes bulevardit të Ilindenit dhe Marshall Titotos ku me vetura kanë startuar në qendër, kanë brohoritur dhe i kamë rënë sirenës dhe për këtë shkak SPB-Tetovë është duke indetifikuar personat që kanë bërë prishjen e rendit dhe qetësisë publike në qytet dhe të njëjtët do të përballen me padi adekuate për prishjen dhe rendin e qetësisë publike ” thotë Josifovski, transmeton Televizioni Koha.

Sipas policisë së Tetovës gjatë natës së mbrëmshme nuk ka pasur dëme materiale dhe as të lënduar por vetëm prishje të rendit dhe qetësisë publike.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *