Home / Lajme / Maqedoni / Tetova pjesë e aktivitetit ekologjik

Tetova pjesë e aktivitetit ekologjik

17 tetor-Nesër në ora 11:00 para Pallatit të Kulturës do të ketë aksionin ekologjik do të jetë prezente edhe Kryetarja e komunës ës Tetovës Teuta Arifi. Më pas Kyetarja Arifi në ora 12:00 do të vizitojë edhe shkollën fillore Istikball për të ndjekur nga afër aksionin ekologjik në këtë shkollë.
Ky aksion gjithpërfshirës do të vijojë edhe gjatë orëve të vona të mbrëmjes, kur do të bëhet edhe larja e rrugëve të qytetit.

Në kuadër të fushatës ekologjike “Për një Maqedoni më të pastër” të organizuar nga Ministria e Ambientit Jetësor dhe Planifikimit Hapësiror, Ju njoftojmë se Komuna e Tetovës nesër më datë 18.10.2014 (e shtunë), do të jetë e kyçur në mënyrë proaktive në këtë fushatë gjithpërfshirëse ekologjike . Aksioni i nesërm ekologjik do të fillojë që në mëngjes me një aksion të koordinuar të shkollave fillore dhe të mesme dhe të gjitha shërbimeve komunale. Shkollat e mesme dhe fillore në komunën e Tetovës do të kryejnë pastrimin e objekteve shkollore dhe oboreve e më pas mbeturinat do të mblidhen nga ana e NPK Tetova, raporton Tv Koha.

Të punësuarit e Ndërmarrjes Publike Komunale – Tetova, do të kryejnë edhe pastrimin e rrugës së banjës si dhe në bashkëpunim me Njësinë Territoriale Kundër Zjarrit do të bëjnë pastrimin dhe larjen e pjesëve hyrëse të objekteve shkollore si dhe të disa pikave tjera kyçe në qytet.
Ky aksion gjithpërfshirës do të vijojë edhe gjatë orëve të vona të mbrëmjes, kur do të bëhet edhe larja e rrugëve të qytetit, njofton Tv Koha.

Nesër në ora 11:00 para Pallatit të Kulturës do të ketë aksionin ekologjik do të jetë prezente edhe Kryetarja e komunës ës Tetovës Teuta Arifi. Më pas Kyetarja Arifi në ora 12:00 do të vizitojë edhe shkollën fillore Istikball për të ndjekur nga afër aksionin ekologjik në këtë shkollë.Tv Koha.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *