Home / Lajme / Maqedoni / Thaçi takohet me Oravin

Thaçi takohet me Oravin

9 tetor-Takimet e deputeteve dhe liderit të PDSH-së me Oravin do të mbahen pas publikimit të djeshëm të raporteve për progresin e vendeve aspirantë për hyrje në Union.

Shefi i delegacionit të BE-së në Maqedoni ambasadori Aivo Orav sot në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë do të takohet me deputetet e opozitës të cilat marrin pjesë në punën e Dhomës ligjdhënëse Roza Topuzovska Karevska, Sollza Gërçeva dhe Lubica Buralieva.
Orav gjithashtu në Kuvend duhet të bisedojë edhe me liderin e Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi.
Takimet e deputeteve dhe liderit të PDSH-së me Oravin do të mbahen pas publikimit të djeshëm të raporteve për progresin e vendeve aspirantë për hyrje në Union.

Gjithashtu lexo

Foure mbështet reformat në OBRM-PDUKM (Foto)

Ish-euroambasadori në Maqedoni, Erwan Foure, përmes një shënimi të shkurtër në Maqedoni, ka përshëndetur iniciativën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *